افشای پشت پرده مرگ حاجی عراقی در مسجدالحرام

تعداد بازدید : 559
تاریخ و ساعت انتشار : دو شنبه 5 شهریور 1397 00:44
در حالی که برخی رسانه‌ها از خودکشی یک حاجی عراقی در عربستان خبر داده بودند، یک نماینده سابق پارلمان از نقش رژیم سعودی در ترور این حاجی پرده برداشت

اخیرا برخی رسانه‌ها اعلام کرده‌ بودند که یک حاجی عراقی خود را از طبقه فوقانی صحن طواف به پایین پرتاب کرده که به مرگ وی منجر شده است. برخی از رسانه‌ها نیز از مشکل روانی این حاجی خبر داده بودند. 

در همین راستا "ریاض غالی الساعدی" نماینده سابق پارلمان عراق امروز شنبه از دولت عراق و وزارت خارجه این کشور خواست که برای تحقیق درباره ترور این حاجی عراقی در خاک عربستان تلاشی بین‌المللی را آغاز کنند.

وی در گفت‌وگو با السومریه نیوز اظهار داشت که رژیم سعودی به مهمانان خانه خدا خیانت می‌کند و این حاجی عراقی هیچگونه مشکل روحی روانی نداشت.

الساعدی با بیان اینکه این حاجی دوست او بوده است، گفت که وی از تعادل شخصیتی، اخلاقی و دینی برخوردار بود و به هیچ وجه جرأت انجام خودکشی را که مقامات سعودی مدعی آن شده‌اند، نداشت.

این نماینده عراقی گفت که رژیم سعودی در شرایطی مبهم این حاجی را ترور کرده است و دستگاه‌های ذیربط عراقی باید علل وقوع این قتل را شناسایی کنند.

وی همچنین با اشاره به تعلل رژیم سعودی در تحویل جسد این حاجی مقتول گفت: دولت عراق و سازمان حج باید هر چه سریعتر این جسد را به کشور بازگردانند، زیرا احتمال دارد که طرف سعودی با دستکاری جسد آثار جرم و جنایت خود را از بین ببرد.

الساعدی همچنین از دولت و وزارت خارجه عراق خواست که در بیانیه‌ای، ترور این حاجی در عربستان را محکوم کرده و خواستار تحقیق بین‌المللی بی طرفی درباره شناسایی جنایتکارانی که این جنایت را انجام دادند، بشوند.

تسنیم

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها