شهادت یک پاسدار برای نجات جان پسر مسعود رجوی +فیلم

تعداد بازدید : 980
تاریخ و ساعت انتشار : شنبه 3 شهریور 1397 01:12
ویدئویی از صحبت‌های شهید لاجوردی را درباره ماجرای پاسداری که برای نجات فرزند مسعود رجوی به شهادت رسید، مشاهده می‌کنید.

 دیروز سالگرد شهادت اسدالله لاجوردی بود، شهیدی که به تعبیر رهبر انقلاب در دوران مبارزات به عنوان مرد پولادین شناخته می‌شد. شهید لاجوردی در دهه شصت و در بحبوحه‌‌ی اقدامات تروریستی سازمان مجاهدین خلق موسوم به منافقین، دادستان انقلاب تهران بود  و مبارزه‌ی قاطعانه وی با منافقین سبب کینه‌توزی منافقین شد و سرانجام در شهریور ماه سال77 توسط این مزدوران به شهادت رسید.

 در بطن اتفاقات دهه شصت مسعود رجوی و موسی خیابانی سرکردگی گروهک منافقین را برعهده داشتند و در این بین رجوی به همراه ابوالحسن بنی صدر فرار را بر قرار ترجیح داد و به پاریس گریخت ولی موسی خیابانی ناگزیر فرماندهی نظامی منافقین را بر عهده گرفت اما وی خیلی زود سرنوشتی شوم پیدا کرد؛ در ۱۹ بهمن ۱۳۶۰ نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران بعد از چند ماه کار اطلاعاتی، موفق به  کشف محل اختفای مردی شدند که رهبری شاخه داخل ایران سازمان منافقین را بر عهده داشت. 

 

نیروهای امنیتی پس از محاصره آن محل که در محله زعفرانیه تهران قرار داشت و چند ساعت درگیری مسلحانه آن را تصرف کردند. در این واقعه ۲۳ نفر از جمله موسی خیابانی که سوار بر خودروی ضدگلوله و به فکر فرار بود، آذر رضایی همسر موسی خیابانی و اشرف ربیعی همسر مسعود رجوی کشته شدند اما پسر خردسال مسعود و اشرف با نام مصطفی رجوی زنده ماند.

در ادامه ویدئویی از صحبت‌های شهید لاجوردی درباره ماجرای پاسداری که برای نجات فرزند مسعود رجوی به شهادت رسید را مشاهده می‌کنید.

 

برای دیدن فیلم کلیک کنید

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها