آزادسازی ۹۶ درصد خاک سوریه از وجود تروریست‌ها

تعداد بازدید : 226
تاریخ و ساعت انتشار : شنبه 3 شهریور 1397 00:41
روسیه اعلام کرد ۹۶ درصد از خاک سوریه به لطف تلاش‌های ارتش این کشور از لوث تروریست‌ها پاکسازی و پس گرفته شده است.

به گزارش "قربانیان ترور" به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد با بیان اینکه بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار آواره سوری به خانه هایشان بازگشته اند تاکید کرد ۹۶ درصد از خاک سوریه به لطف تلاش‌های ارتش این کشور و با حمایت نیرو‌های روسی از لوث تروریست‌ها پاکسازی و پس گرفته شده است.

نبنزیا در نشست شورای امنیت سازمان ملل به منظور بررسی تهدید‌های تروریسم برای صلح و ثبات بین المللی، اعلام کرد: «بیش از هزار و ۴۰۰ منطقه مسکونی در سوریه از اشغال تروریست‌ها آزاد شده و بیش از ۹۶ درصد خاک این کشور به لطف حمایت نیرو‌های مسلح روسیه به کنترل نیرو‌های حامی دمشق و نیرو‌های دولتی درآمده است. در نتیجه، بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار آواره سوری موفق شده اند به خانه هایشان بازگردند».

این دیپلمات روس در عین حال هشدار داد: «بعید نیست که تعداد حملات تروریستی به ویژه در منطقه ادلب افزایش یابد. تروریست‌های داعش هر اقدامی را ممکن است انجام دهند. آن‌ها تلاش می‌کنند از افراد کم سن حتی کودکان زیر ۱۲ ساله برای انجام دادن حملات تروریستی استفاده کنند».

الکساندر لاورنتیف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه و سرگئی ورشینین، معاون وزیر امور خارجه روسیه هفته گذشته به منظور بحث درباره آوارگان سوری به سوریه، اردن، لبنان و ترکیه سفر کردند.

پس از این سفر، لاورنتیف در گفتگو با ایتارتاس اعلام کرد طرف روس از ترکیه خواسته است روند بازگشت آوارگان سوری را به مکان اقامت دائمی آن‌ها تسهیل کند.

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها