انتشار گزارش سازمان ملل درباره وضعیت تروریست‌های داعش

تعداد بازدید : 212
تاریخ و ساعت انتشار : شنبه 3 شهریور 1397 00:21
حدود ۳ الی ۴ هزار تروریست داعشی در لیبی مستقر هستند و چیزی در حدود ۲۰ الی ۳۰ هزار تروریست داعشی با وجود شکست آنها، همچنان در عراق و سوریه هستند.

به گزارش "قربانیان ترور" به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس گزارشی که سازمان ملل روز دوشنبه منتشر کرد، حدود ۳ الی ۴ هزار تروریست داعشی در لیبی مستقر هستند در حالی که برخی از عوامل اصلی این گروه تروریستی به افغانستان منتقل شده اند. تعداد تروریست‌های داعش در عراق و سوریه حدود ۲۰ الی ۳۰ هزار نفر است که تقریبا به طور مساوی میان دو کشور تقسیم شده اند.

گروه نظارت بر تحریم‌ها وابسته به سازمان ملل هر شش ماه یک بار گزارش‌هایی در مورد وضعیت داعش و القاعده به شورای امنیت سازمان ملل ارائه می‌کند.

گروه تکفیری تروریستی داعش زمانی بخش‌های وسیعی از خاک عراق و سوریه را کنترل می‌کرد، اما سال گذشته از موصل و رقه به عنوان اصلی‌ترین مقر‌های آن در عراق و سوریه بیرون رانده شد. این گروه تروریستی تا ژانویه ۲۰۱۸ به بخش‌های محدودی از خاک سوریه عقب رانده شد هر چند به موجب این گزارش، داعش در شرق سوریه از انعطاف پذیری بالاتری برخوردار است.

در این گزارش آمده است داعش همچنان قادر به دست زدن به حملات در خاک سوریه است. داعش هیچ منطقه‌ای را در عراق تحت کنترل ندارد، اما همچنان عواملی در این کشور دارد که پنهان شده اند.

انتهای پیام/

حدود ۲۰ الی ۳۰ هزار تروریست داعشی همچنان در عراق و سوریه هستند

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها