دستگیری یک مظنون به برنامه‌ریزی برای اقدامات تروریستی در برلین

تعداد بازدید : 251
تاریخ و ساعت انتشار : پنج شنبه 1 شهریور 1397 00:12
دادستانی کل فدرال آلمان از دستگیری یک مظنون ترور روسی که با کمک یک مظنون دیگر که در فرانسه دستگیر شده است، قصد حمله تروریستی با مواد منفجره در آلمان را داشت خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل قربانیان تروربه نقل از نشریه "فوکوس" آلمان، دادستانی کل فدرال آلمان یک مرد 31 ساله در برلین را دستگیر کرده است که مظنون است قصد حمله تروریستی در نقطه نامعلومی در آلمان با مواد منفجره را داشته است. بر اساس اطلاعات خبرگزاری آلمان در حال حاضر هیچ خطر حادی در این باره وجود ندارد.

این دستگیری روز چهارشنبه از طریق کارکنان اداره فدرال پلیس جنایی آلمان و با حمایت نیروهای پلیس ویژه و نیروهای امنیتی محلی انجام شد. نیروهای امنیتی و محققان، آپارتمان محل سکونت این فرد متهم را تفتیش کردند.

متهم دستگیر شده یک تبعه روس بوده و بر اساس اطلاعات دادستانی کل فدرال آلمان مظنون یه ایناست که مشترکا با یک مظنون دستگیر شده در فرانسه قصد حمله تروریستی جدی در آلمان را داشته است.

گفته می شود که این تبعه روس مقادیر زیادی مواد منفجره را در 26 اکتبر سال 2016 در آپارتمان محل سکونت خود انبار کرده است و می خواسته مشترکا با یک مظنون دستگیر شده در فرانسه یک ماده انفجاری را ایجاد کرده و در منطق نامعلومی در آلمان منفجر کند. اما پلیس مانع همکاری این دو مظنون شده و این دو مرد از هم جدا شدند و محل نگهداری مواد منفجره در محل سکونت این مظنون ترور روسی کشف و ضبط شد.

انتهای پیام/  

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها