احتمال خروج عناصر داعش از جنوب سوریه در مقابل آزادی «زنان ربوده شده»

تعداد بازدید : 222
تاریخ و ساعت انتشار : سه شنبه 9 مرداد 1397 19:30
روزنامه الاخبار لبنان نوشت که عناصر تروریستی داعش در استان درعا به محاصره ارتش سوریه درآمده و احتمال دارد این عناصر در آزادی 36 زن و کودک ربوده شده، این استان را به مقصد صحرای سوریه ترک کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قربانیان ترور، روزنامه الأخبار لبنان امروز (سه‌شنبه) در گزارشی نوشت که به محض پاپان یافتن پرونده «زنان ربوده شده» در استان «السویداء»، موجودیت گروه ترورریستی داعش در استان درعا، واقع در جنوب سوریه برای همیشه پایان خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، همزمان که ارتش سوریه خود را برای ورود به آخرین شهرک‌های استان القنیطره بر اساس توافق‌های اخیر آماده می‌کند، در صورت حل پروند مذکور همه مناطق استان درعا از عناصر تروریستی و مسلح پاکسازی خواهد شد.

عناصر گروه تروریستی داعش چهارشنبه هفته گذشته با حرکت از سمت مناطق تحت اشغال ائتلاف آمریکا در «التنف» سوریه (شرق)، به چندین روستا و شهرک استان السویداء حمله انتحاری انجام دادند که طی آن بیش از ۲۰۰ شهروند سوری کشته و بالغ بر ۵۰۰ تن دیگر زخمی شدند. داعش همچنین ۳۶ زن و کودک را در این حملات ربود.

به نوشته روزنامه الأخبار لبنان، ارتش سوریه بعد از گذشت چند روز از آغاز عملیات نظامی خود علیه عناصر گروه تروریستی داعش در استان درعا، توانست مرز غربی استان و منطقه مرزی سوریه با جولان اشغالی را به دست بگیرد.

ارتش سوریه در عملیات دیروز (دوشنبه) موفق شد با آزادسازی شهرک «الشجره»،‌که از آن به عنوان مقر مهم گروه تروریستی داعش در منطقه «الیرموک» یاد میشود، عناصر این گروه را در روستاهای «بیت آره»، «القصیر» و «کویا» را به محاصره در آورد که از بین این سه روستا، بیت آره و کویا نیز امروز (سه شنبه) آزاد شد.


جنوب سوریه

 

الأخبار در ادامه نوشت؛ نوشت که احتمال دارد که ارتش سوریه طی توافقی به عناصر گروه تروریستی داعش که در دورترین منطقه استان درعا در محاصره ارتش هستند، اجازه دهد به صحرای سوریه منتقل شوند.

براساس این توافق، عناصر تروریستی داعش در قبال تحویل زنان ربوده شده در حمله اخیر به استان السویداء، می‌توانند به صحرای سوریه منتقل شوند.

روزنامه الاخبار احتمال دست‌یابی به این توافق را به دلیل تلاش‌های برخی از شخصیت‌های مهم اقلیت دینی دروز برای وساطت بالا می‌داند.

در همین راستا، شبکه «الإخباریه» سوریه ساعتی پیش خبر داد که گروهی دیگر از عناصر مسلح روستای «اوفانیا» را به مقصد شمال سوریه ترک کردند.

این افراد که شمار آن‌ها ۱۹۸ نفر بود با ۶ اتوبوس به همراه خانواده‌های خود جنوب سوریه را ترک کردند.

ارتش سوریه از ابتدای تیر ماه عملیات آزادسازی مناطق جنوبی از عناصر تروریستی و مسلح را آغاز کرد و در برخی مناطق بر اساس توافق، وارد مناطق تحت اشغال این عناصر شد.

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها