وزارت خارجه ایران حمله به گردشگران خارجی در تاجیکستان را محکوم کرد

تعداد بازدید : 324
تاریخ و ساعت انتشار : سه شنبه 9 مرداد 1397 19:13
قاسمی در پاسخ به سوال خبرنگاران گفت: ما هرگونه اقدام تروریستی در نقاط مختلف دنیا، از جمله حادثه اخیر علیه گردشگران خارجی در تاجیکستان را محکوم می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قربانیان ترور، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی در خصوص حمله اخیر انجام شده به گردشگران خارجی در تاجیکستان که به کشته و مجروح شدن شماری از آنها انجامید، ضمن ابراز تاسف از این حادثه و محکوم کردن آن گفت: ما هرگونه اقدام تروریستی در نقاط مختلف دنیا، از جمله حادثه اخیر علیه گردشگران خارجی در تاجیکستان را محکوم می کنیم.  

قاسمی با انتقاد از مطالب  خلاف واقع اعلام شده در بیانیه وزارت داخله تاجیکستان علیه ایران افزود: جمهوری اسلامی ایران هرگونه ارتباط با این حادثه و وجود  هر گونه پایگاه جهت آموزش اقدامات خرابکارانه در خاک خود را به شدت تکذیب می کند و آمادگی دارد جهت بررسی ابعاد این قضیه با مقامات ذیربط تاجیکی همکاری نماید. 

قاسمی طرح این قبیل مسائل بی پایه را به زیان روابط دوستانه و برادرانه میان ایران و تاجیکستان دانست و ابراز امیدواری کرد که طرفین با کمک یکدیگر به تقویت مناسبات فی مابین بپردازند و اجازه ندهند که دشمنان روابط با طرح این قبیل مسائل خللی در روابط ایجاد نمایند.

انتهای پیام/.

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها