سرلشکر باقری به منظور همکاریهای مشترک در مبارزه با تروریسم و امنیت مرزها وارد پاکستان شد

تعداد بازدید : 417
تاریخ و ساعت انتشار : دو شنبه 25 تیر 1397 10:27
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان در راس هیئت عالی‌ رتبه نظامی به دعوت فرمانده ارتش پاکستان وارد اسلام آباد شد.

، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی قربانیان ترور ،سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح کشورمان در صدر هیئت عالی رتبه نظامی وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شد.

این نخستین سفر رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران به پاکستان در چهار دهه گذشته به شمار می‌رود. جمعی از مقام‌های عالی رتبه نظامی جمهوری اسلامی ایران سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح را در این سفر همراهی می‌کنند.

سرلشکر محمد باقری به دعوت ژنرال «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش پاکستان به اسلام آباد سفر کرده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بدو ورود به فرودگاه نظامی «نورخان» در شهر راولپندی مورد استقبال مقامات ارتش پاکستان قرار گرفت.

قرار است رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در سفر سه روزه خود به پاکستان با مقامات بلندپایه نظامی و سیاسی این کشور دیدار و گفت‌و‌گو کند.

این چهارمین سفر خارجی سرلشکر باقری پس از انتصاب در سمت رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح است. او پیش از این نیز برای دیدار و گفت‌و‌گو با همتا‌های خود به کشور‌های روسیه، سوریه و ترکیه سفر کرده بود.

توسعه همکاری‌ها و مناسبات دفاعی تهران و اسلام آباد، همکاری‌های مشترک مرزی، مبارزه با تروریسم و تحولات منطقه‌ای و جهان اسلام از محور‌های گفتگوی رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با مقامات پاکستان خواهد بود.

ارزیابی توافق‌های دفاعی ایران و پاکستان در سفر سال گذشته فرمانده ارتش پاکستان به تهران از دیگر محور‌های گفتگوی سرلشکر باقری با ژنرال قمر باجوا عنوان شده است.

کارشناسان سیاسی و نظامی با توجه به تحولات امنیتی منطقه و جهان اسلام سفر هیات عالیرتبه نظامی ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران به پاکستان را بسیار مهم ارزیابی می‌کنند.

  • جدیدترین ها
  • پربازدید ها